Trasy - Rejsy Wakacyjne 2010

 
majówka chorwacja
REJSY COTYGODNIOWE
2 trasy do wyboru :     Biograd - Split  ::  Split - Dubrovnik

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę na lux jachtach w chorwackiej Dalmacji ! Startujemy co tydzień od 12 Czerwca do 25 Września w każdy Piątek klimatyzowanym autokarem z największych miast w Polsce do Biogradu lub Splitu w Chorwacji.
Tam obieramy jacht, zaprowiantowujemy go i pakujemy się na niego ze wszystkimi gratami żeby czując zapach lata , niepowtarzalną żeglarską atmosferę i pierwsze promienie opalającego na heban chorwackiego słońca ,zacząć przygodę naszego życia !!!
weekend majowy chorwacja

LUX - Jachtami
REJSY w Chorwacji to przede wszystkim imprezowo - turystyczny a dodatkowo na życzenie , szkoleniowy rejs po Adriatyku i wyspach Dalmacji , podczas którego istnieje szansa otrzymać patent certyfikat ISSA. Każdego dnia nocujemy w innym porcie !
Płyniemy luksusowymi, komfortowymi i bezpiecznymi jachtami wyposażonym w toalety ,zamykane kabiny sypialne, lodówkę, kuchnię , radio CD i inne wygody typu Elan , Bavaria lub Sun Odyssey.


Nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego !!!
Dla rodzin z dziećmi, singli,grup osób w każdym wieku !

długi weekend majowy chorwacja 2 SUPER TRASY do wyboru
W zalezności od wybranego terminu wyruszamy na jedną z zaplanowanych tras by w przepięknej scenerii starożytnych portów i wysepek poznać najpięknijsze zakątki środkowej lub południowej  Dalmacji.

TRASA I : Biograd - Split
Startujemy z BIOGRADu na Moru z mariny KORNATI następnie wyspy KORNATY, PRIMOŚTEN, ŚIBENIK i wodospady na rzece KRKA, wyspy: VIS i urocza KOMIŻIA, BIŚEVO z niesamowitą BŁĘKITNĄ GROTĄ (Modra Śpilija), do której wnętrza wpłyniemy na pontonach, pełen zabytków TROGIR,SKRADIN, mały DUBROWNIK czyli przepiękna KORĆULA na wyspie o tej samej nazwie skąd pochodził Marco Polo.
Miasteczko HVAR w którym znajduje się KATEDRA św. STJEPANA i na wzgórzu z zapierającym widokiem na wyspę HVAR, zatokę,port i okoliczne wysepki. Jeżeli zostanie na trochę czasu zajrzymy do SPLITU aby zwiedzić Pałac Dioklecjana i FORT NAPOLEON.
majówka na jachcie

TRASA II : Split - Dubrovnik - Split
Startujemy ze  SPLITU gdzie zwiedzamy  PAŁAC Dioklecjana i przepiękną Starówkę , kierujemy się dalej na południe i cumujemy na wyspie Hvar nazywanej „Chorwacką Maderą” z powodu największej w roku liczby słonecznych, podziwiamy najstarszy zachowany teatr w Europie (założony w 1612 roku), Fort napoleon oraz zapierający widok z górującej nad Hvarem , zbudowanej przez Wenecjan twierdzy. Próbujemy doskonałej jakości jagnięciny otrzymywanej z hodowanych na wyspie owiec.
Wypuszczamy się głębiej w morze na wyspę VIS z uroczą KOMIŻIA i BIŚEVO z niesamowitą BŁĘKITNĄ GROTĄ (Modra Śpilija), do której wnętrza wpłyniemy na pontonach. W drodze do Dubrovnika zaglądamy na KORCULE  jedną z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów wysp chorwackich o niezwykle łagodnym klimacie  skąd pochodził Marco Polo i gdzie są najdogodniejsze miejsca do nurkowania.
Cel podrózy to „Perła Adriatyku’ – DUBROVNIK - jest.... jest.... właściwie pewną subtelną opowieścią, wielką prawdą, ukrytą, wyjątkową wartością znajdującą się na wybrzeżach łagodnego Adriatyku – po prostu trzeba zobaczyć perłę z VII wieku.


Inne Atrakcje...
Pogodę będziemy mieli letnią więc łapiąc pierwsze promienie i wygrzewając się na słońcu nie można zapomnieć o regionalnej kuchni.
Ceny w Chorwacji są zbliżone do polskich a jeśli się wie gdzie można kupić regionalne przysmaki -nawet niższe.
Do tego krewetki i wszystkie owoce morza jakie znamy lub będziemy chcieli skosztować są tam najświeższe bo rano jeszcze pływały, tak samo śródziemnomorskie ryby które z pewnością wylądują na naszych jachtowych stołach nie zapominając o wspaniałym winie czy trochę mocniejszej Rakiji lub Travaricy w wybornym towarzystwie.
Nierzadko zdarza się na wodach szmaragdowego Adriatyku spotkać rozkoszne i szalejące przy jachcie DELFINY !!! Czytaj więcej...

majówka jachtem chorwacja
Skiperzy , Szkolenia ,ISSA
Każdy jacht prowadzi opływany na wodach chorwackich ,doświadczony sternik instuktor żeglarstwa w systemie ISSA. Od lat współpracujemy z, pełnymi pasji do żeglarstwa ludźmi ,traktującymi je jako hobby, którzy z przyjemnością pokażą Wam wszystkie najpiękniejsze miejsca , pomogą w każdej czynności na jachcie, nauczą, dadzą posterować, a nawet samemu manewrować jachtem !
Dla tych którzy złapali już lub dopiero złapią" bakcyla" i chcieliby poprowadzić swój pierwszy kapitański rejs i samodzielnie wziąć w przyszłości jacht w czarter ,zabierając na urlop po tych pięknych wodach znajomych, przyjaciół lub rodzinę przygotowaliśmy specjalną propozycję.
majówka w chorwacji

Wszyscy chętni podczas tej wycieczki będą mogli nauczyć się, przypomnieć sobie lub dowiedzieć się czegoś więcej o obsłudze elektronicznych urządzeń nawigacyjnych i radiowych na jachcie ,posługiwania się mapami morskimi, manewrowania jachtem na silniku i cumowania w porcie.
Dokładnie omawiamy wszelkie aspekty związane z przejęciem czarterowanego jachtu.Uzupełnienie zajęć praktycznych stanowią wykłady teoretyczne.
Wszyscy którzy wcześniej zgłoszą się na kurs będą mogli otrzymać patent certyfikat ISSA.
Po zakończeniu rejsu każdy z uczestników otrzyma od kapitana "opinię z rejsu" i "wyciąg z dziennika jachtowego". Są to dokumenty potwierdzające uczestnictwo w rejsie morskim. Dzięki nim rejs jachtem zostanie zaliczony do stażu potrzebnego do uzyskania wyższych stopni żeglarskich - sternika jachtowego i jachtowego sternika morskiego.

Nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego !!!


REZERWUJ MIEJSCE - Z NAMI WYPŁYNIESZ na szerokie wody !


weekend majowy chorwacja

rejs majówka

Z NAMI WYPŁYNIESZ na szerokie wody !


 
statystyka