szkolenia ISSA – certyfikat i patent żeglarski


Aby móc bezpiecznie żeglować, zarówno po akwenach śródlądowych, jak i morzach, potrzebna jest wiedza i umiejętności. Warto jednak pamiętać, że chociaż my sami możemy być pewni swoich kompetencji, potrzebujemy odpowiednich dokumentów, które potwierdzą nasze uprawnienia i pozwolą nam np. wyczarterować jacht.

Jeżeli poważnie myślimy o żeglarstwie, powinniśmy zastanowić się nad uzyskaniem odpowiednich certyfikatów. Jedną z możliwości jest uzyskanie polskiego patentu żeglarskiego. Innym rozwiązaniem jest ukończenie szkolenia ISSA.

ISSA, czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie szkół Żeglarskich jest organizacją, wspierającą żeglarstwo na świecie. Certyfikat ISSA nie jest patentem w takim znaczeniu, jak dokumenty wydawane przez Polski Związek Żeglarski. W świetle polskich przepisów paten nadaje nam konkretne uprawnienia, np. do starowania jachtem podczas rejsu morskiego. Jeżeli chcesz zdobyć własny Certyfikat ISSA, możesz zrobić patent zapisując się przez ten link. Certyfikat ISSA jest raczej stwierdzeniem naszych umiejętności. Jego zaletą jest jednak fakt, iż jest uznawany za granicą i w niektórych państwach (np. Grecja, Chorwacja) jest konieczny do wyczarterowania jachtu.

Certyfikat można uzyskać przede wszystkim poprzez udział w kursie. Szkolenie można odbyć w Polsce lub za granicą, dzięki czemu mamy możliwość połączenia szkolenia z wypoczynkiem na jachcie. Kurs nie kończy się egzaminem, jesteśmy bowiem oceniani przez instruktora za całokształt naszych działań podczas rejsu jachtem. Możemy również pominąć szkolenie, a poddać się wyłącznie weryfikacji. W takiej sytuacji instruktor sprawdzi nasze umiejętności i, jeżeli uzna je za wystarczające, otrzymamy certyfikat ISSA. Ostatnim sposobem na uzyskanie tego dokumentu jest posiadanie patentu sternika oraz odbycie 400 godzin stażu podczas rejsu morskiego.

Posiadanie certyfikatu ISSA pozwoli nam spokojnie pływać po różnych wodach świata. Jest on bowiem świadectwem naszych umiejętności. Dzięki temu łatwiej nam będzie czarterować jachty w innych krajach. Trzeba też pamiętać, że posiadanie certyfikatu jest dowodem dla nas samych, iż posiadamy kompetencje potrzebne do bezpiecznego uczestnictwa w rejsach jachtem.

organizator: MARINGO.pl * MORSKIErejsy.pl
kontakt:
51-116 WROCŁAW
Zaułek Rogoziński 8a
+48 602 675 692
+48 790 030 176
klub@MORSKIErejsy.pl
PEŁNA OFERTA na: http://MORSKIErejsy.pl

Kompetentny i godny polecenia ORGANIZATOR REJSÓW: stażowych, turystycznych i szkoleniowych w tym ISSA. Licencjonowany z GWARANCJĄ UBEZPIECZENIOWĄ. Elastyczne podejście do trasy i indywidualny stosunek do każdego uczestnika sprawiają, że organizowane przez firmę rejsy morskie jachtem mają doskonałe opinie MARINGO.pl – MORSKIErejsy.pl, cieszą się niesamowitą popularnością i ciągle rosnącym uznaniem. Pozytywna opinia MARINGO.pl – MORSKIErejsy.pl jest efektem ciągłej pracy nad podniesieniem jakości usług jakie są uczestnikom rejsów morskich oferowane.

REJSY MORSKIE JACHTEM poniżej najpopularniejsze kierunki i nasze propozycje:
BAŁTYK wschodni, BAŁTYK zachodni, NORWEGIA – FIORDY i LOFOTY północny przylądek EUROPY Nordkapp
morza: BAŁTYCKIE, NORWESKIE, PÓŁNOCNE, BARENTSA, ADRIATYK, ŚRÓDZIEMNE, EGEJSKIE
wyspy: BORNHOLM, CHRISTIANSØ, FREDERIKSØ, OLANDIA, GOTLANDIA, OWCZE, SZETLANDY, ORKADY, KANARYJSKIE, KARAIBSKIE, SESZELE, FILIPINY, MALEDIWY, CYKLADY,
państwa i krainy: CHORWACJA północna, CHORWACJA dalmacja środkowa, CHORWACJA południowa, KANARY wyspy, KARAIBY wyspy nawietrzne, ANGLIA, SZKOCJA, IRLANDIA, GRECJA cyklady, TAJLANDIA, FLORYDA, zatoka BOTNICKA, kanał LA MANCHE.

Z NAMI WYPŁAYNIESZ na szerokie wody !


© 2022: Morskie rejsy | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress